péče o tetování

Než půjdete do tetovacího salónu
alespoň 24 hod. před návštěvou tatéra nepijte alkoholické nápoje - prokrvují totiž cévy, mohli byste více krvácet a celý tetovací proces by se zkomplikoval
doporučujeme nepít kávu a nebrat žádné podpůrné léky.

Hojení pomocí Dermalize folie

Dermalize folie, zabraňuje nečistotám dostat se k čerstvému tetování a napomáhá hojení. Folie je prodyšná (rána stále dýchá a hojí se i pod ní) a přesto nepropouští vodu a nečistoty. Lze se tak s ní sprchovat. Při sundání se nemůže stát, že by se společně s folii odstranily i vytvořené stroupky. Kůže je klidnější, není tak oteklá a stroupky jsou podstatně menší, než bez použití Dermalize folie.

Návod na sundání:
Folii sundejte dle potřeby po 1 až 3 dnech

Pokud se pod folii vytvoří větší množství tekutiny, doporučuji sejmout folii již po 24 hodinách.

Jestliže tekutina bude hnědé barvy (krev, plazma smíchaná s barvou) není to nic špatného, tělo se přirozeně zbavuje látek, aby zacelilo ránu – většinou se vyskytuje ve velmi malém množství – je to zcela běžné.

Pokud je tam jen málo tekutiny, případně žádná, ponechejte folii 2-3 dny

– Způsob sundání Dermalize folie:

Najděte růžek v nejvyšší části folie (stahujeme od vrchu dolů), a odloupněte ho, pomalým tahem směrem dolů sejměte folii. Věnujte se tomu po delší dobu a nic neuspěchejte. Pomalými tahy směrem dolů odstraňujeme folii, dokud není celá dole.

Pokud je sundávání příliš nepříjemné, doporučuji použít teplejší sprchu (klidně ve vaně ponořit na 15 minut do teplé vody), aby lepidlo povolilo a folie tak šla snáze odtrhnout.

Po odstranění folie, nové tetování umyjeme vlažnou vodou pomocí antibakteriálního mýdla (Protex, Isana, apod).

Sušíme jemnými přítlaky, nikoliv tahem, ideálně jednorázovými papírovými kuchyňskými utěrkami.

Následně tetování namažeme doporučeným krémem na hojení čerstvého tetování (InkTrox, Infadolan, Tattoo Goo,Hustle Butter). – vtíráme jemně do kůže. Vždy pouze malou vrstvu, rána nesmí být udušená velkou vrstvou masti. Dobře vetřená mast nezanechá stopy na kůži. Stejně jako očistu ran i mazání je nutné opakovat 3-5x denně (pokud je kůže vlhká, nemá cenu mazat znovu). Zjednodušeně řečeno – mažeme vždy, když je rána suchá!

Pokud na tetování zůstaly zbytky lepidla od folie, nic si z toho nedělejte, tetování to nijak neškodí a za čas zmizí samy. Hlavně to nedrhnout ať nepoškodíte tetování.

Strupy začnou pokrývat tetování během druhého až třetího dne. Můžete pociťovat zvýšenou svědivost nebo také bolestivost. V té době je třeba dávat pozor, aby rána nebyla suchá. Přejdeme tím problémům jako je praskání strupů a k prodloužení doby hojení.

Celková doba hojení závisí na vaší dobré péči o tetování a zároveň jakou disponujete hojivou predispozicí. Minimální doba hojení je 8-10 dní. Berte v potaz, že tetování se hojí ještě další 3 týdny pod povrchem kůže. Celková doba hojení tedy zabírá celý měsíc.

Jakmile vypadají všechny stroupky, můžete přestat mazat hojivou mastí. Začneme 1 denně (cca týden) mazat tělovým mlékem s obsahem vitamínu E pro lepší výživu kůže. Tělovým mlékem mažeme i po celkovém zahojení tetování (2-3x týdně). Berme v úvahu, že když je kůže dobře vyživená, je tetování zdravější, vypadá živěji, barvy jsou tmavší a pestřejší.


Pokud se po tetování objeví jakékoli problémy (nadměrné krvácení, nadměrná bolest, nadměrný otok a jiné) kontaktujte mě a společně problém vyřešíme.
 

amazingmiketattoo

 

opatrnost vás chrání

Neporušená kůže je u zdravého člověka přirozenou bariérou bránící vstupu infekce.

Mezi základní obranné mechanismy kůže patří neporušený a celistvý kožní kryt, více vrstevnatý dlaždicový rohovějící epitel kůže s vrstvou odumřelých buněk, nízké PH na povrchu kůže, osídlení kůže fyziologickou mikrobiotou a bohaté osídlení kůže imunitními buňkami.
Mezi rizikové faktory patří změny kvality kůže, porušený kožní kryt, systémová onemocnění nebo lokální poruchy prokrvení. Existují ale také bakterie, které jsou schopny proniknout i přes neporušenou kůži. Nejčastějším místem vstupu jsou kožní ranky, rozsáhlá poranění, vpichy, bodnutí hmyzem a chirurgické rány.
Z toho vyplívá, že kůže po tetování ztrácí přirozenou obranyschopnost a je proto velmi důležité dodržovat zvýšené hygienické i ochranné opatření.
 

1. Vyhýbejte se vlhkému prostředí, jako jsou sauny, páry a bazény. Všechny tyto prostory mají společnou jednu věc a to, že tam většinou nejste sami. Lidé i na zdravé kůži nosí obrovské množství bakterií (nemluvě o těch co mají infekční kožní choroby a přesto vesele chodí do bazénů, saun a všude tam kde nemají co dělat. Nevěřte v lidskou uvědomělost. Naopak) všechny tyto mikroorganizmy milují vlhkost a úspěšně v ní vegetují, množí se a hladově čekají na každou oběť, která se jím naskytne. Nedejte jim šanci a těmto prostorám se alespoň prvních 14 dní vyhněte.
 

2. Dbejte na hygienu a udržujte své tetování v čistotě. Velmi se mi osvědčilo zelené mýdlo, které má skvělé desinfekční, čistící a hydratační vlastnosti. Stačí mít u sebe malou lahvičku připraveného roztoku a alespoň první týden po tetování 5 až 8 krát denně tetované místo ošetřit. Stačí postříkat, chvilku nechat působit a papírovými ubrousky přiložením osušit. Po ošetření mýdlem tetování namažte. Ozdravné krémy s vitamínem D jako je například bepanthen jsou skvělé. Postačí vám ale i obyčejná vazelína.( ta je sice trochu mastnější, ale jeden malý fígl vám pomůže s tím. Ustřihněte si čistou bavlněnou ponožku a přes namazané tetování jí navlečte. Samozřejmě v případě tetovaných zad nebo krku bude vhodnější méně mastný krém) Jde o to udržovat kůži vláčnou a dopřát jí tak co nejlepší podmínky pro správné vyhojení a zároveň minimalizovat možnost odlupování velkých suchých strupů, které by jinak odpadávali i s kusy tetování.
 

3. Pohybujete li se v prašném, mastném nebo jinak náročném prostředí snažte se poškozenou kůži chránit pokud možno co nejvíce. Mějte vždy čisté oblečení ideálně s dlouhým rukávem nebo dlouhé nohavice. Oblečení by nemělo být příliš volné a mělo by co nejvíce izolovat tetovanou část od okolních vlivů.
 

amazingmiketattoo.cz